image

EIZO CG247-BK, Monitor czarny, DisplayPort, HDMI, DVI-D, USB, Pivot

EAN: 4995047044314
KOD: CG247-BK
Dostępność: 2 szt.
Maksymalna ilość dla możliwych parametrów produktu została osiągnięta.
Producent:
Wysyłka w ciągu:1-10 dni
Cena dostawy: 30
Odbiór osobisty:
0
Kurier GLS (Pobranie):
30
Kurier UPS:
35
Poczta Polska:
35
Waga:13.2 kg.
Cena: 6591.93
Ilość (szt.):
Telefoniczne PN-PT 9-16: 61 611 55 30
Udostępnij:

Monitor EIZO CG247-BK, DisplayPort, HDMI, DVI-D, USB, Pivot

Profesjonalny Monitor EIZO CG247 - Automatyczna kalibracja z doskonałą reprodukcją kolorów

Nowy monitor ColorEdge CG247 został wyposażony w matryce IPS odwzorowujące 99% przestrzeni barw Adobe RGB. 
EIZO CG247 oferuje doskonałą reprodukcję kolorów i jakość osobom profesjonalnie zajmujących się grafiką i wideo. Monitor charakteryzuje się szerokim gamutem, posiada wbudowany czujnik wykonujący automatycznie kalibrację, kilka zdefiniowanych trybów wyświetlania dla standardów broadcastowych ułatwiających pracę, a ponadto, jak wszystkie monitory EIZO, chroni go 5-letnia gwarancja.
 

Wbudowany czujnik do autokalibracji
Zautomatyzuj kalibrację, korzystając z wbudowanego w przednią część obudowy monitora ColorEdge CG247 specjalnego czujnika. Czujnik wysuwa się tylko wtedy, gdy wykonywana jest kalibracja. Wbudowany kalibrator eliminuje konieczność korzystania z zewnętrznego urządzenia, co więcej, pracuje również w trybie portretowym.
 
Korzystając albo z menu OSD, albo dołączanego w zestawie oprogramowania ColorNavigator możliwe jest przygotowanie terminarza tak, aby monitor kalibrował się o określonych godzinach. Nawet, jeśli monitor jest wyłączony lub nie jest podłączony do komputera, kalibracja zostanie przeprowadzona według ustalonego harmonogramu.
 
Wykorzystanie czujników zewnętrznych
Monitor Eizo ColorEdge CG247 można skalibrować również za pomocą czujnika zewnętrznego. Jeśli to konieczne, wbudowany kalibrator będzie dokonywał automatycznej kalibracji do tych parametrów. Jest to wygodne zwłaszcza, gdy monitor jest wykorzystywany w środowisku, w którym pracują inne monitory i jedno urządzenie pomiarowe musi być używane jako standardowe do kalibracji.
 
Autorski układ ASIC EIZO
Wszystkie modele ColorEdge posiadają zaprojektowany przez EIZO układ ASIC (application specific integrated circuit), dostosowany do potrzeb rynku graficznego. Układ korzysta z własnych algorytmów do bardzo dokładnego przetwarzania kolorów, aby precyzyjnie reprodukować poszczególne odcienie.
 

Zazwyczaj mija 30 minut od włączenia monitora, zanim ustabilizuje się jego jasność, nasycenie kolorów i charakterystyka tonalna. EIZO ograniczyło czas nagrzewania się monitora o ponad 75%, z 30 do około 7 minut. Niezależnie, czy sprawdzasz rezultaty sesji zdjęciowej w studiu fotograficznym, czy przenosisz go w dowolne miejsce, przystąpienie do pracy zajmie tylko chwilę.
Szybka stabilizacja obrazu
 
 
Kontrola równomierności podświetlenia oraz koloru na całej powierzchni matrycy (DUE)
Uzyskanie równomiernego podświetlenia oraz jednorodnego koloru na całej powierzchni matrycy było dotychczas niemal niemożliwe w monitorach LCD. Rozwiązaniem tego problemu jest kolejna wersja opracowanego przez inżynierów EIZO układu ASIC (Application Specific Integrated Circuit) dokonująca w czasie rzeczywistym korekt wyświetlanego obrazu tak, aby w monitorach opuszczających fabrykę w Japonii, współczynnik Delta-E opisujący nierównomierność, nie przekroczył wartości 3. Obecnie technologia DUE utrzymuje również na tym samym poziomie temperaturę kolorów barw i jasność, w sytuacjach, kiedy zmienia się temperatura otoczenia (np. podczas sesji w plenerze).
 


Krzywa gamma regulowana indywidualnie w fabryce
Dokładne odwzorowanie krzywej gamma każdej z barw podstawowych jest warunkiem poprawnego wyświetlania wszystkich kolorów. Monitor Eizo ColorEdge CG247  już podczas procesu produkcji ma precyzyjnie dobrane barwy składowe w całym zakresie od 0 do 255 odcienia. Dokonywane jest to poprzez pomiar wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych (Red, Green, Blue) oddzielnie, a następnie – przy wykorzystaniu zaszytej w elektronice 16-bitowej tabeli barw Look-Up Table (LUT), wybór najbardziej pasujących 256 odcieni.
 
 
Odwzorowanie prawie całej przestrzeni Adobe RGB
Monitor Eizo ColorEdge CG247 ma szeroki gamut kolorów i wyświetla aż 97% przestrzeni Adobe RGB, tak więc zdjęcia wykonane w RAWach mogą być przekonwertowanie do Adobe RGB zgodnie z intencjami autora, a z kolei zdjęcia zrobione w Adobe RGB będą wyświetlane poprawnie. Kolory na zdjęciach przedstawiających błękitne niebo czy żywą zieleń lasów będą wyświetlane z wiernością, której nie oddadzą monitory z przestrzenią kolorów sRGB. Szeroki gamut monitora oznacza również, że będzie on w stanie wyświetlić prawie w całości przestrzenie CMYK ISO-coated i US web-coated, wykorzystywane w procesie druku.
 
 
Jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej
Przy podłączeniu poprzez DisplayPort przez złącze sygnałowe możliwe jest dostarczanie do monitora ColorEdge CG247 10-bitowej informacji o kolorze*. Monitor korzystając z 16-bitowej tablicy LUT, przetwarza informację o kolorze z 16-bitową precyzją, co pozwala na uzyskanie bardziej płynnych przejść tonalnych i zmniejszenia Delta-E pomiędzy poszczególnymi punktami. To 64 razy większa precyzja więcej niż w przypadku 16,7-milionowej palety barw, jaką oferuje sygnał 8-bitowy.
* Konieczna jest karta graficzna i oprogramowanie, obsługujące 10-bitowy sygnał.
 
 
Prosta i precyzyjna kalibracja z oprogramowaniem ColorNavigator
Autorskie oprogramowanie EIZO ColorNavigator, sprawia, że kalibracja staje się łatwa, a jej efekty pozwalają na wierne odwzorowywanie barw. Należy tylko wprowadzić docelowe wartości jasności, punktu bieli i gamma. Wbudowany czujnik wykorzystuje bezpośrednio tabelę kolorów monitora i tworzy w ciągu kilku minut profil ICC. Najnowsza wersja jest zawsze do ściągnięcia za darmo na stronie eizo.com.  
 
Bogactwo złączy sygnałowych  
Monitor ma złącza DVI-I, HDMI oraz DisplayPort umożliwiając podłączenie do różnego typu kart graficznych. Interfejs HDMI pozwala ponadto na bezpośrednie podłączenie cyfrowych aparatów fotograficznych. Dodatkowo, 2 porty hub USB (upstream) umożliwiają jednoczesne podłączenie 2 komputerów, więc nie będzie konieczne przepinanie kabla USB przy korzystaniu z ColorNavigatora i przełączania pomiędzy komputerami.
 
Przewidywalne kolory na dowolnym medium
Wiedząc, że pewne treści publikowane są na wielu różnych rodzajach drukowanych i cyfrowych mediów, istotne jest posiadanie wiedzy, jak klient będzie widział kolory. Monitory ColorEdge i dostarczane w komplecie oprogramowanie ColorNavigator pozwolą Ci to sprawdzić, ponieważ zaprojektowano je zarówno z myślą o softproofingu, jak i o emulacji barw wyświetlanych na różnych urządzeniach cyfrowych. Tak więc, teraz możesz „przewidzieć”, jaki kolor będą widzieć klienci, niezależnie od tego, czy materiały zostaną wydrukowane (np. ulotki, albumy) czy zostaną wyświetlone na ekranie notebooka, tabletu, a nawet smartfona.
 
Ergonomiczna stopka
Ergonomiczna stopka z regulacją odchylenia w płaszczyźnie poziomej i pionowej, zmianą wysokości i możliwością pracy w trybie portretowym pozwala na umieszczenie ekranu w najbardziej dogodnej pozycji.
 
Płynne wyświetlanie obrazu wideo
Dla użytkowników zajmujących się edycją wideo czy postprodukcją istotny będzie układ overdrive, który skraca czas reakcji do 7.7 ms (szary-do-szarego) i zapewnia, że dynamiczne obrazy będą wyglądać ostro i wyraźnie, z jedynie minimalnym efektem smużenia.
 
Łatwiejsze korzystanie z przycisków menu
Profesjonaliści z dziedziny grafiki często pracują w zaciemnionych pomieszczeniach, gdzie może być ciężko odczytać oznaczenia na przyciskach regulacyjnych monitora. Niektóre modele, tak jak w przypadku monitara Eizo CG247 posiadają możliwość wyświetlania oznaczeń przycisków na monitorze, dzięki czemu nawigacja staje się o wiele prostsza.
 
W zestawie kaptur, z którego można korzystać w trybie portretowym, jak i pejzażowym
Z większości kapturów można korzystać tylko w trybie pejzażowym. Jednakże ten unikalny kaptur został zaprojektowany w taki sposób, iż można z niego korzystać również w trybie portretowym.
 
Doskonałe wyświetlanie ciemnych tonów w zaciemnionych pomieszczeniach
W ciemnych pomieszczeniach, patrząc na ekran z boku, zazwyczaj ciemne odcienie są nieco rozjaśnione, ma to związek z charakterystyką paneli LCD. Monitor ma wysoki poziom kontrastu, dzięki temu ciemne tony zachowują swoją głębię.
 
Konwersja I/P 
Wejście HDMI obsługuje konwersję I/P (interlace/progressive) – oznacza to, że sygnał typu interlace emitowany przez telewizję i inne źródła wideo zostanie bezstratnie przekonwertowany do trybu progressive, gwarantując doskonałą jakość obrazu.
 
W zestawie kaptur, z którego można korzystać w trybie portretowym, jak i pejzażowym
Z większości kapturów można korzystać tylko w trybie pejzażowym. Jednakże ten unikalny kaptur został zaprojektowany w taki sposób, iż można z niego korzystać również w trybie portretowym.
 

Układ 3D LUT
W modelu CG247 kolory RGB regulowane są indywidualnie z zastosowaniem przestrzennej tablicy 3D LUT. Funkcja emulacji w programie ColorNavigator  tabela 3D LUT sprawia, że obrazy wyglądają naturalnie, tak że twórcy będą mogli zobaczyć, jak odbiorcy będą je widzieć.
Tabela kolorów 3D LUT usprawnia również proces addytywnego mieszania kolorów (kombinacja RGB), co odgrywa główną rolę w wyświetlaniu neutralnych odcieni szarości.
 
Odtwarzanie obrazów w trybie 1080/24p
Filmy są zazwyczaj realizowane z prędkością 24 klatek/sekundę i wyglądają nienaturalnie, gdy odtwarzane są na typowym monitorze, który wyświetla 60 klatek/sekundę. Wejście HDMI input obsługuje sygnał wideo 1080/24p, tak więc możliwa jest edycja filmu z taką prędkością, z jaką będzie oglądany.
 
Predefiniowane tryby do optymalnego wyświetlania obrazu
Przycisk w przedniej części obudowy umożliwia szybkie przełączanie pomiędzy poszczególnymi trybami wyświetlania obrazu charakterystycznymi dla w środowisku broadcastowym takimi, jak: Rec. 709, EBU, SMPTE-C czy DCI. Dodatkowo dostępne są tryby sRGB i Adobe RGB.
 
Znacznik “bezpiecznego obszaru” 
Znacznik bezpiecznego obszaru oznacza zakres obrazu, jaki będzie widoczny przy wyświetlaniu przez określone urządzenie. Pozwoli to na przykład na sprawdzenie, czy podpisy lub inny tekst będzie w każdym przypadku widoczny. Kolor ramki może ulec zmianie, tak, aby była widoczna na każdym tle.
 
5 lat gwarancji
Obecnie outsourcing produkcji jest popularnym procederem wśród producentów monitorów, jednak EIZO wytwarza swoje produkty w taki sam sposób, jak wciągu swojej 40-letniej historii – za pomocą własnego personelu i we własnej fabryce. Pozwala to EIZO bardzo dokładnie kontrolować jakość produkcji i oferować klientom 5-letnią gwarancję. Obejmuje ona wszystkie elementy monitora.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA
Typ ekranu Matryca IPS, 24,1" / 61 cm (611 mm)
Rozdzielczość 1920 x 1200 pikseli (16:10)
Wyświetlane kolory DisplayPort: 1.07 miliarda z palety 278 trylionów
DVI, HDMI: 16.77 milionów z palety 278 trylionów
Rozmiar piksela 0,27 x 0.27 mm
Kąty widzenia 178 stopni / 178 stopni
Jasność 350 cd/m2
Kontrast 1000:1
Czas reakcji 7,7 ms (półtony)
Odwzorowanie przestrzeni barw Adobe RGB: 99%
USB 2.0 2 porty do kontroli monitora, 2 porty jako huby USB
Wejścia sygnałowe DVI-D 24 pin, DisplayPort (z HDCP), HDMI (z HDCP)
Stablizacja jasności TAK
Predefiniowane tryby pracy Color Mode (Custom, Adobe RGB, sRGB, Rec709, EBU, SMPTE-C, DCI, Calibration)
Digital Uniformity Equalizer TAK
Regulacja kolorów jasność, kontrast, poziom czeni, gamma, temperatura, nasycenie, odcień, wzmocnienie, reset, niezależna regulacja 6 kolorów, Enhancer
Wymiary ze stopką 575 × 417 – 545 × 245.5 mm
Waga 10 kg
Zużycie energii Maksymalny pobór mocy: 83 W
Typowy pobór mocy: 33 W
Kable Kabel zasilający, kabel sygnałowy (DVI-D - DVI-D [dual link], Mini DisplayPort - DisplayPort), USB
Certyfikaty CUDO, TUV/S, TUV/Ergonomics (włącznie z ISO 9241-307 [panel klasy I]), TUV/GS, cTUVus, CE, c-Tick, CB, VCCI-B, FCC-B, Canadian ICES-003-B, RoHS, WEEE, GOST-R
Zawartość opakowania Kable: zasilający, sygnałowe (DVI-D - DVI-D, Mini DispalyPort - DisplayPort), USB; EIZO LCD Utility Disk (zawiera oprogramowanie ColorNavigator, instrukcję instalacji w formacie PDF); certyfikat zgodności, zestaw czyszczący, kaptur ochronny, karta gwarancyjna
Gwarancja 5 lat

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Oceń
Jakość:
Funkcjonalność:
Cena:
Opinia:
Podpis:

Newsletter

Najwyższa jakość

Poszukujesz gier, sprzętu audio, komputera lub nawigacji do samochodu?

 

E-vox.pl to idealne miejsce, w którym znajdziesz wszystko, czego szukasz w świecie elektroniki, a nawet więcej! Pozwól sobie na najlepszą jakość i daj się porwać naszym niesamowitym cenom.

E-vox.pl - sklep, od którego powinieneś zacząć poszukiwania w sieci! Nasz sklep jest kierowany do ludzi wymagających, lubiących proste, szybkie i najtańsze zakupy w Internecie. Sprzęty RTV, AGD, foto, komputery, elektronarzędzia, telefony to tylko niektóre z dostępnych produktów w naszej ofercie. Specjalizujemy się w sprzedaży towarów trudno dostępnych w Polsce. Sprowadzamy sprzęt również na indywidualne zamówienie klienta.

Płatności

Akceptujemy szybkie płatności online

platnosci online

Bezpieczeństwo transakcji gwarantuje :

gwarancja płatności

Copyright e-Vox.pl© 2014

Oprogramowanie sklepu internetowego SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie

Produkt został dodany do koszyka

Do Twojego koszyka została dodana wybrana ilość sztuk produktu. Podczas realizacji zamówienia będzie można ją zmienić.

Szczegółowa zawartość koszyka znajduje się u góry strony pod ikoną koszyka.

Informacja

Produkt został dodany do przechowalni